Skip to main content

Agent ubezpieczeniowy – dlaczego warto korzystać?

W Polsce funkcjonuje dużo firm zajmujących sie ubezpieczeniami. Wiele osób ciągle trwa w jednym. No bo łatwiej, bo się nie chce. Podwyżki skłaniają jednak
do poszukiwania lepszych alternatyw.Szukając odpowiedniej oferty warto skorzystać z pomocy agenta ubezpieczeniowego. Pomoc presonalnego doradcy ubezpieczeniowego, któremu zależy na zawarciu korzystnej umowy między ubezpieczonym a firmą, którą reprezentuje. Agent, działa z korzyścą dla
ubezpieczającego.

 

Dlaczego?

Doradcy, mają w portfelu wiele ofert różnych firm, są wstanie zatrzymać przy sobie takiego klienta. Ubezpieczony zyskuje jedną osobę, która za niego ogarnie tematy z wyobrem
najlepszej opcji – bo jeśli nie to zrezygnujesz z jego usług.

Korzystanie z ułsug agentów ubezpieczeniowych nie niesie za sobą ryzyka (większość ma wykupione OC firmowe) oraz nie niesie za sobą żadnych dodatkowych kosztów.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy agenta ubezpieczeniowego?

1. Zaoszczędzisz swój czas, dzięki niemu unikniesz samodzielnego porównywania wielu ofert ubezpieczeń. Agent ubezpieczeniowy po przeprowadzeniu wywiadu dot. potrzeb przygotuje kilka ofert i porównanie, razem wybierzecie najlepszą opcję.

2. Oszczędzasz pieniądze – z powodu bardzo szczegółowej oceny ryzyka przez ubezpieczycieli nie da się jednoznacznie określić, który z nich oferuje najtańsze ubezpieczenia. Dlatego warto porównać koszty ubezpieczenia u dobrego agenta, który pomoże znaleźć tańsze ubezpieczenie o takim samym zakresie.

3. Pomoc w obsłudze płatności i ubezpieczenia – w razie potrzeby zgłoszenia szkody, wypowiedzenia polisy czy też wszelkich innych zdarzeń doświadczony agent ubezpieczeniowy stanowi trzon Twojego kontaktu, to taki osobisty doradca.

4. Profesjonalna pomoc za darmo – decydując się na skorzystanie z pomocy agenta ubezpieczeniowego nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów. Ich wynagrodzenie to prowizja od kwoty jaką ubezpieczasz.

W mojej ocenie z pewnością warto skorzystać z pomocy agenta ubezpieczeniowego posiadającego w ofercie kilka Towarzystw Ubezpieczeniowych. Ja jestem zadowolony. Współpracuje od wielu lat z Panią Zofią Wilkowską, która ubezpieczenia nie tylko w TUW-wie, ale w wielu innych popularnych firmach ubezpieczeniowych jak Proama itp. Załatwiam dużo spraw przez internet i fajnie przebiega współpraca.