Skip to main content
OC i AC Limanowa

AC do auta – jakie wybrać?

Autocasco to ważne ubezpieczenie!

Nigdy nie wiadomo co czeka nas na drodze. Jeśli mamy samochód to warto zainwestować w dodatkowe ubezpieczenie. Nigdy nie wiemy, kiedy się nam zwróci.
Kierowcy, którzy kiedyś tego doświadczyli dobrze o tym wiedzą.

Czym jest ubezpieczenie autocasco?

Ubezpieczenie w skrócie zwane ubezpieczeniem AC jest dobrowolnym ubezpieczeniem samochodu, które chroni przed kosztami naprawy uszkodzeń samochodu. Obejmuje ono między innymi zdarzenia losowe takie jak: stłuczka, dewastacja auta czy kradzież. Odszkodowanie wypłacane jest bez udawadniania kto jest sprawcą szkody.

Uzyskanie odszkodowania odbywa się w prostych krokach: 1.zgłoszenie zdarzenia 2. likwidator ocenia wartość szkody 3. Ubezpieczyciel podejmuje decyzję o przyznaniu odszkodowania i jego wysokości.

Wyłączenia

Warto zwrócić swoją uwagę na Wyłączenia odpowiedzialności w autocasco. Wyłączenia odpowiedzialności są to wskazane w umowie ubezpieczenia okoliczności, które zwalniają firmę ubezpieczeniową z odpowiedzialności za likwidację szkody.
Zazwyczaj są to:

* kierowca pojazdu wyrządził szkodę naumyślnie,
* prowadzący podczas zajścia był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających,
* uszkodzony samochód nie posiadał ważnych przeglądów,
* właściciel nie zabezpieczył właściwie samochodu przed kradzieżą.

Pamiętajcie by to dokładnie sprawdzić i trzymać się wyznaczonych reguł.

Jakie ubezpieczenie AC wybrać?

Podczas wyboru autocasco warto zwrócić uwagę na poniższe wskazówki: listę wyłączeń, wartość ubezpieczenia.
Dokładnie przeczytaj OWU jest to dokument, w którym zawarte są informacje o zakresie ubezpieczenia, wyłączeniach odpowiedzialności ubezpieczyciela oraz pozostałych istotnych podczas szkody kwestiach.
Szczególnie zwróć uwagę i zapytaj swojego agenta ubezpieczeniowego czy części będą wyceniane jako nowe czy będzie brana pod uwagę amortyzacja.
Nie należy kierować się ceną !! Trzeba usiąść z ubezpieczycielem i dobrze przedyskutować warunki.
Wpis z serii „Porady dobrego Agenta” – Agent Ubezpieczeniowy Zofia Wilkowska w Limanowej. Oferująca swoją pomoc w wyborze najlepszej oferty. Kontakt w biurze lub przez telefon czy e-mail.