Skip to main content
Cała Polska czyta dzieciom

Dlaczego warto się uczyć czytać?

Czy warto podjąć kurs szybkiego czytania i efektywnej nauki?

 

Jednym z powszechnych, natomiast całkowicie nieprawdziwych przekonań jest to, jakoby rozwój człowieka dotyczył wyłącznie okresu wczesnego dzieciństwa i szkoły, ewentualnie studiów. Tymczasem człowiek rozwija się przez całe życie. Co prawda po tym jak nasze ciało osiągnie apogeum rozwoju nowe neurony już się nie pojawiają, pojawiają się natomiast nowe ścieżki neuronalne które są w stanie bardzo wyraźnie poprawić pracę mózgu. Dlatego właśnie kurs szybkiego czytania i efektywnej nauki możemy podjąć w dowolnym wieku.

Rozwój po trzydziestce? Dlaczego nie?

 

            Człowiek może być intelektualnie sprawny do końca życia. Co więcej może się rozwijać praktycznie aż do śmierci. Okazuje się więc, że po trzydziestce nadal możemy uważać się za ludzi młodych którzy wciąż mogą podnosić swoje kwalifikacje a nawet zdobywać stopnie naukowe. Spadek możliwości intelektualnych z wiekiem ma co prawda miejsce i to dość często, nie jest on jednak wynikiem uwarunkowań fizjologicznych ale modelu życia który powoli odchodzi do lamusa. Coraz częściej mamy do czynienia z trzydziesto i czterdziestolatkami którzy przekwalifikują się i odnoszą sukcesy w nowej branży.

 

Jak pomóc sobie odnieść sukces?

 

          Kurs czytania  Przede wszystkim nie można bać się nowego. Traktujmy niespodzianki raczej jak wyzwania lub okazje niż jako zagrożenia. To pozwoli nam nie tylko odnieść sukces zawodowy ale również czerpać więcej satysfakcji z życia. Nie warto rezygnować z marzeń albo trzymać się sztywno ustalonego trybu życia ponieważ „jesteśmy za starzy na zmiany”. Nigdy nie jesteśmy. Nawet na emeryturze człowiek może uczyć się nowych rzeczy i robić to co zawsze chciał, ale nie miał czasu ani środków.

Bardzo pomocny w odniesieniu sukcesu okaże się właśnie kurs szybkiego czytania i efektywnej nauki. Zdolność do szybkiego przyswajania informacji jest kluczowa dla funkcjonowania na rynku pracy i to niezależnie od tego w jakiej działamy branży. Ponadto świat obecnie pędzi naprzód z taką prędkością, że coraz trudniej znaleźć nam na cokolwiek czas. Taki kurs pomoże nam szybciej zapoznawać się z dokumentami, przygotowywać do egzaminów czy przeglądać ustawy mające zastosowanie w naszych sprawach. Jeśli będziemy mniej czasu poświęcać na powyższe czynności wówczas więcej przestrzeni uda nam się wyrwać dla siebie i dla rodziny.

 

Wydatek czy inwestycja?

 

            Wiele osób podczas kursów szybkiego czytania i efektywnej nauki odkrywa w sobie potencjał z jakiego przez całe życie nie zdawali sobie sprawy. Podejmują studia, szkolenia, zakładają firmy i zaczynają rozwijać się w nieprawdopodobnym tempie. Jeśli nauczymy się ćwiczyć umiejętność przyswajania tekstu i będziemy robić to regularnie o wiele łatwiej będzie nam trzymać rękę na pulsie, przejść przez dowolną rozmowę kwalifikacyjną a nawet po prostu coś sprzedać. Handlowiec który dużo wie na temat swojego produktu postrzegany jest przez klienta jako bardziej rzetelny i godny zaufania, jest znacznie większa szansa że ktoś kupi coś od niego niż od osoby która stosuje utarte slogany. Ponadto wiedza psychologiczna i socjologiczna bardzo pomaga w określeniu targetu i znalezieniu takich argumentów jakie podziałają na potencjalnych klientów. Dzięki szybkiemu czytaniu możemy taką wiedzę chłonąć w tempie iście astronomicznym.