Skip to main content
komputer

Komputery, wczoraj i dziś

Na pewno każdy z nas chce posiadać odpowiedni komputer, który umożliwi im korzystanie z dotychczasowych programów użytkowych, poza tym z gier komputerowych i innych wielu rzeczy. Co więc warto zrobić, aby posiadać taki komputer? Wiadomo, że wszystko zależy od przeznaczenia naszego względem tego sprzętu oraz naszych ograniczeń.

W momencie, gdy decydujemy się na zakup komputera w celach rozrywkowych-na przykład by grać w wiele popularnych gier komputerowych, to zwracajmy uwagę, na jakość karty graficznej oraz na rodzaj procesora, jak i pamięć ram. Natomiast, jeśli skupiamy się przede wszystkim na celach użytkowych- czyli mamy zamiar korzystać z różnych programów, w takim wyjątku należy zaopatrzyć się w sprzęt tradycyjny. Także wtedy posiadają tradycyjny komputer, równomiernej jakości sprzęt, to możemy korzystać również z Internetu. Wszystko zależy od nas, to my inwestujemy w komputer i warto się zastanowić głębiej nad tym. Przede wszystkim zależy to od naszego przeznaczenia tego urządzenia. Tak więc przed zakupem nowego komputera lub jego części przemyślmy tą sprawę.

 

Początki komputera

 

Zapewne mało, kto wie wszystko na temat komputera. Może jedynie jego twórca. Ale i tak pierwszy twórca komputera stworzył urządzanie, które obecnie znaczeni odbiega od dzisiejszych komputerów. Natomiast należy zaznaczyć, że komputer jest to urządzanie bardzo przydatne i to dla każdego. Jedni dzięki niemu mają pracę, inni dzięki niemu mogą się zrelaksować. Jeszcze inni dokonują dzięki niemu transakcji kupna, sprzedaży. Firmy na przykład reklamują swoją działalność. Możemy dzięki niemu komunikować się z naszymi znajomymi. Poza tym mamy możliwość wykazywania innym swoich umiejętności, zainteresowań na wielu stronach internetowych. Dzięki temu możemy rozwijać swoje zainteresowania, hobby. Korzystać z wielu programów komputerowych, jak i gier, które posiadają coraz to większe wymagania sprzętowe. Jeśli posiadamy jakąś wiedzę na temat obsługi tego komputera, to bardzo dobrze, może się ona nam przydać podczas korzystania z tego urządzenia. Poza tym możemy także powiększać swoje możliwości, korzystać z wielu kursów, jak i jeśli chodzi o informatyków, korzystać z kształcenia w szkołach.

Bardzo dużo osób chciałoby mieć mobilny komputer. Jest to spowodowane tym, że nieraz gdzieś wyjeżdżamy na wakacje. Poza tym niektórzy nie chcą spędzać wiele czasu przed komputerem w domu. Dlatego niektórzy chcą po prostu popracować, skorzystać z komputera na dworze. Wyróżniamy kilka rodzajów mobilnych komputerów, takich jak laptop, notebook, czy palmtom. Co możemy powiedzieć o tych komputerach? Notebook jak i komputer PC posiada swoje wady i zalety. Jakie są zalety laptopów? Posiadają one chociażby możliwość korzystania w każdym miejscy gdzie się znajdziemy, nawet na ławce w parku. Zaletą jest także to, że nie musi on mieć stałego podłączenia prądu. Dlatego zabieramy go wszędzie, gdzie tylko chcemy, na wakacje, korzystać z niego w pociągu, samochodzie, gdzie tylko byśmy chcieli. Kolejną zaletą jest brak okablowania w takim urządzeniu oraz można zauważyć cichą pracę podzespołów. Wiadomo, że taki komputer posiada swoje wady, na przykład denerwująca okazuje się klawiatura, która szybko się wyrabia, poza tym wytrzymuje on na kilka godzin, chodzi o baterię

 

Komputer wczoraj, a dziś…

Obecnie wartości komputerów diametralnie spadają. My możemy obecnie na tym skorzystać. Przecież dostrzegamy dzisiaj, że te ceny poszły diametralnie w dół. Tak więc to od nas zależy, jak my to wykorzystamy, możemy na przykład dokupić do naszego komputer tanie części, a poza tym zakupić tanio nowy komputer. W komputerze tego typu możemy zawsze coś usprawnić, a nie zawsze jest to możliwe w laptopach. Przecież części są tańsze niż do komputerów mobilnych. Wiadomo, że każde urządzenie posiada również swoje wady. A W jaki sposób można ocenić taki komputer stacjonarny? Jego wadą to chociażby brak mobilności, większa ilość zajmowanego miejsca, duża ilość okablowania. Ale także laptop posiada swoje wady, na przykład jest od bardzo czuły na wstrząsy, poza tym klawiatura też nie jest aż taka atrakcyjna, niektórym nie pasuje. Ale w niektórych na szczęście można podłączyć przez usb normalną klawiaturę, dzięki której możemy bardzo szybko pisać. Tak więc dzisiaj dostrzegamy, że ceny komputerów idą w dół, także części komputerowych, dlatego możemy na tym zaoszczędzić inwestując w komputer stacjonarny lub laptopa.

Można by powiedzieć, że obecnie dzięki komputerowi naprawdę wiele zawdzięczamy. Ale wymieńmy, chociaż kilka jego pozytywnych walorów? Przede wszystkim ten sprzęt pozwala nam zaoszczędzić nasz cenny czas, ale to nie jest najważniejsza sprawa, poza tym wszystko, życie wydaje się być łatwiejsze, przecież wszystkie sprawy są załatwiane przez to urządzenie. Dzięki niemu zostało również uratowane życiu naprawdę wielu ludzi. Ale warto też skupić się na użytkowych zaletach tego urządzenia. To on umożliwia nam korzystanie z przydatnych programów. Na przykład jedne mogą nam pomóc napisać nam jakiś tekst na komputerze, potem przy pomocy drukarki od razu możemy go wydrukować i dalej z niego korzystać. Korzystamy z wielu programów w celach rozrywkowych i chodzi tu chociażby o gry komputerowe. Przecież jest ich dzisiaj mnóstwo, każdy znajdzie coś dla siebie, nie ważne czy interesują nam gry naukowe, czy zręcznościowe, na pewno znajdziemy coś dla siebie. Poza tym mamy możliwość podłączenia komputera do sieci. Zalet jest więc naprawdę wiele, coraz bardziej urządzenie to rozszerza swoje możliwości, tak więc niedługo poznamy kolejną jego zaletę.