Skip to main content
Lidzbark

Pobyt w Lidzbarku Warmińskim

Jeśli zdecydujemy się na przyjazd do Lidzbarka Warmińskiego to na pewno nie będziemy swojej decyzji żałowali. Przede wszystkim, dlatego że jest to bardzo niesamowite miejsce i to pod wieloma względami. Pierwsza rzecz to Lidzbark Warmiński jest bardzo, ale to bardzo starym miastem. Na dzień dzisiejszy jego rola nie jest duża, ale jeszcze przed wiekami był on głównym centrum kultury i religii tamtego regionu. Nie bez przyczyny Krzyżacy tak mocno walczyli o utrzymanie tego miasta…

Oczywiście w wyniku tych wszystkich potyczek doszło do zniszczenia miasta, które ostatecznie nastąpiło w 1945 roku. Szkoda, że prawie 80% miasta zostało zniszczone, bo po odbudowaniu części tego, co zniknęło widać jakie wspaniałe budowle się tam znajdowały. Ludzie niszczą wszystko bez opamiętania, a dzisiaj chętnie Niemcy tam jeżdżą, bo czują się jak u ciebie w domu. Największym ze wszystkich zabytków jaki znajduje się w tym mieście jest oczywiście zamek biskupów warmińskich. To niesamowita budowla, która przetrwała wiele w swojej historii i miejmy nadzieje, że jeszcze wiele więcej przetrwa. Każdy na pewno znajdzie w Lidzbarku Warmińskim dokładnie to, czego szuka, a zatem nie ma, co zwlekać tylko trzeba szybko jechać w to miejsce.

WARMIA

Warmia ma wiele zaoferowania odwiedzającym ją turystom. Jednym z miast, które koniecznie należy zobaczyć w czasie wakacyjnych podroży jest Lidzbark Warmiński. Miejsce to nazywane była perłą Warmii ponieważ Lidzbark Warmiński był ośrodkiem, w czasach Rzeczpospolitej Obojga Narodów gdzie skupiał się całe życie ówczesnej Polski.Obecnie Lidzbark Warmiński jest jednym z ciekawszych miejsc w Polsce. Znajduje się tu wiele zabytków, które zainteresują nie tylko historyka sztuki. W mieście tym znajduje się przepiękny Zamek Biskupów warmińskich, który jest uznany za jeden z najcenniejszych zabytków w Polsce i znajduje się ona na szklaku Zamków Gotyckich. W okolicznych wioskach czy miejscowościach podmiejskich leżących obok miasta jakim jest Lidzbark Warmiński na turystów spragnionych ciszy i spokoju czekają liczne gospodarstwa agroturystyczne. Część z nich jest zlokalizowana niedaleko od jeziora co znacznie podnosi ich atrakcyjność, szczególnie w czasie letnich miesięcy.Bez wątpienia Lidzbark warmiński jest miejscem, które zachwyca.

Spanie w Lidzbarku Warmińskim

Kto przyjedzie do tego ciekawego miasta ten na pewno będzie chciał zostać dłużej i nie ma się co takiej reakcji dziwić. Jakby nie patrzeć Lidzbark Warmiński od zawsze odkąd tylko powstał przyciągał do swoich bram. Nie zawsze takie wizyty kończyły się dla miasta dobrze, ale dzisiaj wszystko nastawione jest głównie na turystykę. Spanie można zorganizować sobie w bardzo łatwy sposób. Bez względu na to czy chcemy spać w samym mieście czy na jego obrzeżach to na spokojnie znajdziemy dokładnie to, co chcemy. Ceny będą uzależnione od standardu na jaki się zdecydujemy, ale na pewno każdy znajdzie dokładnie taki nocleg jaki jest mu potrzebny. W okolicy znajduje się kilkanaście gospodarstw agroturystycznych także dla ludzi, którzy całymi dniami siedzą w miastach będzie to nie lada atrakcja. Warto się zorganizować w większą grupę i pojechać w okolice tego miasta, bo tam naprawdę można robić wiele ciekawych rzeczy. Po prostu trzeba sprawdzić na własne skórze jak wygląda mieszkanie w tak starym mieście, które zostało nie tak dawno odnowione, ale za to ma ono tyle do zaoferowania zabytków, że każdy będzie z niego zadowolony. Można tam zwiedzać wiele ciekawych miejsc, ale można również bardzo dobrze się bawić, bo rozrywki tam też nie brakuje.