Skip to main content

W jaki sposób szybkie czytanie pomaga w pracy?

 

W dzisiejszych czasach przed człowiekiem aktywnym zawodowo stoi coraz więcej zadań, ale pozostaje na nie coraz mniej czasu. Tempo, z jakim świat pędzi naprzód, zmusza nas do poszukiwania coraz to nowych metod poprawiania swojej efektywności. Szybkie czytanie to umiejętność która może w bardzo wydatny sposób poprawić naszą elastyczność i zdolność do rozszerzania swoich kompetencji, co często bywa warunkiem awansu.

Konkurencja

 

            Współcześnie w Polsce cały czas mamy jeszcze rynek pracodawcy, a to oznacza, że na najlepsze stanowiska kandyduje wiele osób. Jeśli więc chcemy otrzymać dobrą pracę musimy liczyć się z konkurencją i tym, że będzie trzeba wyróżnić się na jej tle. Najlepiej zrobić to poprzez udowodnienie, że jesteśmy w stanie szybciej od innych przyswajać informacje i że koszt naszego szkolenia okaże się dla pracodawcy niższy niż w przypadku kogoś, kto z szybkim czytaniem nigdy nie miał nic wspólnego. Zasada ta ma zastosowanie właściwie niezależnie od branży czy miejsca. Nie ważne, czy naszą zawodową ścieżką są ubezpieczenia w Trójmieście, finanse w Warszawie, czy też edukacja w Krakowie – tak czy inaczej im szybciej będziemy się uczyć i im większą wykażemy się efektywnością tym większe zyskamy szanse na awans i dobrą pracę.

 

Egzaminy

 

            Wiele spośród umiejętności cenionych na rynku wymaga zdania egzaminu, co następnie zostaje potwierdzone certyfikatem. Dotyczy to nie tylko studiów wyższych, ale również kursów miesięcznych czy dwutygodniowych. Podczas szkoleń które kończą się egzaminem musimy przyswajać dużą ilość materiału, przy czym bardzo często są one organizowane w taki sposób, aby dać szkolonym jedynie pogląd na to gdzie szukać niezbędnej wiedzy, tak aby większość procesu edukacyjnego odbywała się w ramach wolnego czasu szkolonego. Opanowanie materiału we własnym zakresie jest wówczas niezbędne aby egzamin zaliczyć i szybkie czytanie jest w tym niezwykle wprost pomocne. Dzięki nie mu nie tylko zwiększymy szanse na sukces, ale również zaoszczędzimy więcej czasu który później będziemy mogli wykorzystać chociażby na odpoczynek.

 słownik nauka

Efektywność w pracy

 

            A skoro już o odpoczynku mowa – wielu ludzi nie zdaje sobie w ogóle sprawy z tego, jak ważną stanowi część naszego życia. Jeśli nie odpoczywamy, lub np. odpoczywamy nieumiejętnie, to nasza zawodowa efektywność spada bardzo wyraźnie. Nie chodzi tu bynajmniej wyłącznie o komfort psychiczny pracownika – jeśli nie jesteśmy wypoczęci znacznie łatwiej ulegamy rozkojarzeniu co bardzo często owocuje popełnianiem błędów. Jeszcze większe problemy mogą nastąpić jeśli pracujemy z klientami. Pracownik przemęczony nie tylko częściej się myli, ale również łatwo go rozdrażnić. Zdarzają się bardzo trudni klienci, do których trzeba mieć dużo cierpliwości.

Szybkie czytanie pozwala oszczędzić mnóstwo czasu. Pracodawcy rzadko kiedy pozwalają na zapoznawanie się z potrzebnymi materiałami w godzinach pracy – zazwyczaj musimy robić to w domu. Tylko czytając w naprawdę dobrym tempie uda nam się wygospodarować trochę czasu i po prostu porządnie odpocząć. Czynnika tego w żadnym wypadku nie należy lekceważyć. Zapraszamy na kurs szybkiego czytania i efektywnej nauki do Krakowa