Skip to main content

W jaki sposób szybkie czytanie pomaga na studiach?

 

Udało Ci się dostać na wymarzone studia? To fantastyczna wiadomość! Niestety, mamy dla Ciebie jeszcze jedną – to dopiero początek drogi. Zanim uzyskasz dyplom, który pozwoli Ci zdobyć upragnione kwalifikacje zawodowe i odnieść sukces materialny, czeka Cię jeszcze wiele wysiłku. Na szczęście istnieją metody, które mogą zdecydowanie pomóc Ci w pomyślnym przejściu przez studia. Jedną z nich jest szybkie czytanie. Umiejętność ta okaże się na wagę złota niezależnie od kierunku jaki wybierzesz.

Filologia

 

To kierunek, w którym praca na tekście stanowi oś studiów. Zdecydowana większość aktywności jakie będziesz wykonywać na zajęciach polegać będzie właśnie na czytaniu. Materiałów jest mnóstwo – każdy z wykładowców opracowuje listę lektur i artykułów do przeczytania niezależnie od pozostałych, więc możesz mieć pewność, że okazji do szybkiego czytania Ci nie zabraknie. Dlaczego warto szybko czytać studiując filologię? Przede wszystkim dlatego że w ten sposób znacznie łatwiej będzie zaliczać kolejne kolokwia i egzaminy. Ponadto dzięki temu zostanie więcej czasu dla Ciebie. Wielu ludzi aby utrzymać się na studiach podejmuje równolegle z nimi pracę a wówczas trudno znaleźć dla siebie czas. A przecież aby efektywnie się uczyć trzeba również efektywnie wypoczywać. Jeśli nasze życie będzie się sprowadzało wyłącznie do spania, pracy i nauki szybko znienawidzimy studiowany przedmiot. Szybkie czytanie pozwoli nam skutecznie się przed tym uchronić.

studia

Prawo

 

            Kolejny kierunek w którym analiza tekstu i przyswajanie zawartych w nim wiadomości są absolutnie kluczowe. Co prawda studiowanie prawa nie polega na wkuwaniu kodeksów na pamięć, jednak najważniejsze zapisy trzeba umieć zacytować w dowolnym momencie, a te mniej ważne przynajmniej potrafić w szybkim tempie namierzyć. Jeśli szybko czytamy, prawo, które nie należy do łatwych kierunków, okaże się znacznie mniej problematyczne. Pamiętajmy jednak, że teksty z jakimi będziemy musieli zapoznać się podczas studiów prawniczych są specyficzne, dlatego jeśli zamierzamy wybrać się na kurs szybkiego czytania właśnie dlatego, że planujemy je podjąć, najlepiej będzie wybrać taki kurs, który nie tylko poprawi nasze tempo ale również nauczy nas czytać ze zrozumieniem teksty pisane specyficznym, prawniczym slangiem. To na szczęście nie powinno stanowić większego problemu – wpisując w wyszukiwarkę hasło „edukacja w Krakowie”, „kursy przygotowawcze prawo Poznań”, lub „szybkie czytanie Gdańsk” otrzymamy tyle ofert, że naprawdę będziemy mięli w czym wybierać.

 

Finanse i rachunkowość

 

            Jesteś umysłem ścisłym i w związku z tym wybierasz się na studia o kierunku „finanse i rachunkowość”? Nie licz na to, że czeka Cię wyłącznie liczenie. Matematyka i obsługa złożonych programów komputerowych są na tym kierunku bardzo ważne, jednak każdy absolwent musi również znać ustawy regulujące jego przyszłą pracę i orientować się w relacjach ekonomicznych. Bez umiejętności szybkiego czytania również przez te studia będzie znacznie trudniej przejść. Nawet, jeśli matematyka jest dla Ciebie prosta niczym wyjście do sklepu po masło.

Autorem wpisu jest Wiktor, ekspert z serwisu wiecejnizedu.pl