Skip to main content
Syrop z cebuli na kaszel

Syrop z cebuli na kaszel

Syrop z cebuli to chyba najzdrowszy środek jaki można wykonać bez wizyty w zatłoczonej aptece pełnej zarazków. Być może nawet Twoja babcia wspominała Ci o dobroczynnym działaniu syropu z cebuli. Jest to skuteczne, domowe lekarstwo na kaszel. Do jego wykonania potrzebujesz zaledwie dwóch składników. Jak więc zrobić najtańszy i najzdrowszy syrop na kaszel lub przeziębienie?

Co to jest syrop z cebuli?
Skuteczne domowe lekarstwo na kaszel i przeziębienie. Składniki to cebula i cukier. Wystarczą 1-2 łyżeczek dziennie.


Czas na cyfryzacje. Przelałem do Internetu oto ten przepis – jakże prosty i łatwy do przygotowania. Podkreślę, że znalazłem ostatnio podobny przepis na żółtej kartce. To świadczy tylko o jego ponadczasowej skuteczności 😉

Syrop z Cebuli

Potrzebne będą:
• 1 słoik
• 1-2 cebule
• Cukier

Przygotowanie:
Obierz cebule i pokrój ją na plasterki. Wrzuć wszystkie do słoika. Jeśli chcesz, możesz nasypać na dno słoika odrobinę cukru. Posyp cebule cukrem (około 2-3 łyżki). Pomieszaj albo wstrząśnij zawartość słoika.

Przykryj słoik spodkiem, wklęsłą stroną do środka. Następnie odwróć słoik do góry dnem i odstaw. Odłożenie słoika w nasłonecznione miejsce sprawi, że syrop szybciej się pojawi. Po pewnym czasie powinnaś zobaczyć na spodku płyn wypływający ze słoika. To właśnie syrop. Z każdą chwilą będzie go coraz więcej. Nawet jedna łyżeczka tego syropu potrafi zdziałać cuda. Syrop można rozszerzyć o dodatkowe składniki: miód, sok z cytryny.

Syrop z Cebuli na przeziębienie

Składniki:
– 2 duże cebule
– sok z cytryny
– miód

Sposób przygotowania:
2 duże cebule drobno posiekaj. Wyciśnij sok z cytryny, wymieszaj go z dziesięcioma łyżkami miodu i zalej mieszanką cebulę. Zostaw na dobę w ciepłym miejscu. Przelej miksturę przez sitko. Gotowy syrop z cebuli (jedną łyżkę) dodawaj do połowy szklanki ciepłej wody i pij, gdy czujesz, że łapie cię przeziębienie.

Syrop z Cebuli – dawkowanie

Syrop z cebuli na kaszel lub przeziębienie to najlepszy środek zaradczy. Takie lekarstwo można pić 2-3 razy dziennie po jednej łyżce.