Skip to main content

Widowiskowa kariera Twojego dziecka w Warszawie?

Czy warto wysłać dziecko na kurs szybkiego czytania?

 

Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dziecko jak najlepiej radziło sobie w życiu. Dlatego właśnie wysyłamy dzieci na kursy językowe, korepetycje i inne pozaszkolne zajęcia mające na celu wpojenie im umiejętności dzięki którym nasza pociecha w przyszłości ma zawojować świat. Jedną z takich umiejętności, której posiadanie w bardzo wyraźny sposób zwiększa szanse młodego człowieka na przyszły sukces jest szybkie czytanie.

Czy szybkie czytanie rzeczywiście działa?

 

            Kursy szybkiego czytania mają nie tylko zwolenników, ale również przeciwników. Warto zaznaczyć, że argumenty tych drugich nie zawsze biorą się z kosmosu, mimo że ich opinia wydaje się nieco niesprawiedliwa. Szybkie czytanie bywa deprecjonowane, głównie przez to, że kursy są często prowadzone przez osoby nieprzygotowane a ich program po prostu pomija niektóre aspekty niezbędne aby wyrobić sobie odpowiednie nawyki. Podstawowym ćwiczeniem rozwijającym szybkie czytanie jest studiowanie piramid mających na celu nauczenie nas obejmowania wzrokiem nie pojedynczego słowa ale całego wiersza. Dzięki temu przeczytanie strony zajmuje zaledwie kilkadziesiąt sekund, ale samo ćwiczenie wzroku niewiele nam pomoże jeśli nie będziemy potrafili wyłapać i zapamiętać interesujących nas informacji. Aby trening szybkiego czytania był skuteczny powinien oprócz piramid zawierać również ćwiczenia z czytania ze zrozumieniem i koncentracji. Poza tym nie może trwać dwóch tygodni – firmy reklamujące szybkie czytanie w dwa tygodnie możemy z czystym sumieniem zignorować. Aby rzeczywiście nauczyć się szybko czytać musimy nie tylko poznać metodę, ale również wpoić sobie nawyki, a to trwa minimum kilka miesięcy.

 

Po co dziecku szybkie czytanie?

 

            Umiejętność szybkiego przyswajania i przetwarzania informacji okaże się bardzo przydatna gdy dziecko wybierze się na studia. Nie ma tu znaczenia, czy interesuje je wyższa edukacja w Warszawie, Krakowie, Białymstoku, Poznaniu czy w jakimkolwiek innym mieście. Znaczenia nie ma również kierunek studiów – wszędzie będzie musiało przyswajać w stosunkowo krótkim czasie stosunkowo duże ilości materiałów. Dzięki wysłaniu dziecka na kurs szybkiego czytania zdecydowanie zwiększymy jego szanse na ukończenie studiów z dobrym wynikiem i sprawimy że będzie podchodziło do kolejnych wyzwań z większą pewnością siebie. Szybkie czytanie przyda się również, gdy dziecko będzie chciało lub musiało podjąć pracę równolegle ze studiami. Umiejętność ta pozwala oszczędzić więcej czasu, który w przypadku łączenia nauki z pierwszymi krokami na ścieżce zawodowej jest na wagę złota.

 WiecejnizEdu

Prezent na całe życie

 

            Nasza pociecha w przyszłości skorzysta z szybkiego czytania nie tylko na studiach. Świat obecnie zmienia się bardzo szybko i możemy być pewni, że po skończeniu studiów dziecko nadal będzie musiało rozwijać swoją wiedzę. Niezależnie od branży do której trafi wolny rynek gwarantuje dużą dynamikę a stały postęp technologiczny sprawia, że ci którzy nie trzymają ręki na pulsie zostają z tyłu. Po zakończeniu studiów okazji do szybkiego czytania na pewno nie będzie brakowało. Dzięki niemu łatwiej będzie się przekwalifikować, awansować i po prostu rozwijać.